• „PRZEDSZKOLE – to tutaj wszystko się zaczyna”

Przedszkole Nr 3 im „Kota w Butach” mieści się  w centrum Mikołowa, w bezpośrednim sąsiedztwie parku. Posiadamy duży ogród z  placem zabaw dostosowanym do wieku dzieci.

Nasza placówka zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną i zaangażowana kadrę pedagogiczną. Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre relacje międzyludzkie. Rodzice są partnerami zaangażowanymi w życie przedszkola.

Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom – otwartą na ich potrzeby. Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko i jego wszechstronny rozwój. Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole. Placówka promuje swoje osiągnięcia. Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola. Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływają na wysoki poziom pracy. Oferujemy zajęcia dodatkowe takie jak: religia, angielski.

W naszym przedszkolu mamy 5 grup wiekowych od 3 do 6 roku życia.

Zatrudniamy specjalistów:

• surdopedagog
      • logopeda
      • psycholog
      • Teraputa SI
      • Oligofrenopedagog
      • tyflopedagog

NASZE MOCNE STRONY:

• Bardzo dobrze wyposażone sale przedszkolne,
      • Sala doświadczania świata,
      • sala SI,
      • gabinet logopedy,
      • gabinet psychologa,
      • Przyjemne otoczenie,
      • Bezpieczeństwo i partnerskie relacje,
      • Szeroki wachlarz imprez i uroczystości przedszkolnych,
      • Fachowa kadra pedagogiczna,
      • Dobra atmosfera i klimat przedszkola,
      • Prowadzenie strony internetowej i Facebooka
      • Szeroka współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
      • Wszechstronna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia.