„PRZEDSZKOLE – to tutaj wszystko się zaczyna”

Przedszkole Nr 3 im „Kota w Butach” mieści się  w centrum Mikołowa, w bezpośrednim sąsiedztwie parku. Posiadamy duży ogród z  placem zabaw dostosowanym do wieku dzieci.

Nasza placówka zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną i zaangażowana kadrę pedagogiczną. Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre relacje międzyludzkie. Rodzice są partnerami zaangażowanymi w życie przedszkola.

Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom – otwartą na ich potrzeby. Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko i jego wszechstronny rozwój. Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole. Placówka promuje swoje osiągnięcia. Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola. Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływają na wysoki poziom pracy. Oferujemy zajęcia dodatkowe takie jak: religia, angielski.

W naszym przedszkolu mamy 7 grup w różnym wieku, w tym  grupy integracyjne. W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści:

• Neurologopeda
  • Psycholog
  • Surdopedagog
  • Tyflopedagog
  • Teraputa SI
  • Oligofrenopedagog

NASZE MOCNE STRONY:

• Bardzo dobrze wyposażone sale przedszkolne,
  • Przyjemne otoczenie,
  • Bezpieczeństwo i partnerskie relacje,
  • Szeroki wachlarz imprez i uroczystości przedszkolnych,
  • Fachowa kadra pedagogiczna,
  • Dobra atmosfera i klimat przedszkola,
  • Prowadzenie strony internetowej i Facebooka
  • Szeroka współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
  • Wszechstronna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia.

• Przedszkole Nr 3 im. "Kota w Butach"
    ul. Konstytucji 3 Maja 40
    43-190 Mikołów